Mide Problemleri İçin Zencefil

Kendinize ait paylaşılmasını istediğiniz pdf, slaytlar, ders notları, kitaplar, romanlar, şiirler, programlar vb. öğrencilere yardımcı olacak ne varsa bizlere iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.


Zencefil şifalı bitki olarak birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilir. Sağlığı destekleyen zencefilin iştah açıcı özelliği vardır. Mide rahatsızlıklarına karşı da iyi geldiği bilinen bir gerçektir.

Mide bulantısı gideren zencefil ayrıca mide ağrılarına ve hazımsızlığa da iyi gelir. Kalp ritmini düzene sokar ve baş ağrılarını giderir. Zencefil iyi bir antioksidandır. Oksitlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bağırsakta biriken gazların giderilmesini sağlar. Uyku problemi yaşayanlar için önerilebilen zencefil uykuyu rahatlatabilir.

Özellikle yolculuk sırasında mide bulantısı yaşayanlara zencefil tavsiye edilebilir. Yolculuğa çıkmadan yarım saat önce zencefil alındığı taktirde mide bulantısını önler. Ayrıca hamilelik dönemlerinde ki mide rahatsızlıkları içinde zencefil kullanılabilir. Yemekler de ve tatlılarda kullanılan zencefil romatizma hastalığına da iyi gelmektedir. Zencefil; çay olarak, tatlı ve yemeklerde, toz halinde ise balla karıştırılarak tüketilebilir.

Kaynak: Sağlık SitesiBize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın.