Tübitak Olimpiyat Sınavlarında Verilecek Ödüller Nelerdir?

Kendinize ait paylaşılmasını istediğiniz pdf, slaytlar, ders notları, kitaplar, romanlar, şiirler, programlar vb. öğrencilere yardımcı olacak ne varsa bizlere iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.Merhabalar bu yazımızda Tübitak olimpiyat sınavlarında verilecek olan ödüller nelerdir onu öğreneceğiz.
Ödüller;

1-) Birinci aşama sınavı sonucunda bölgesel derece alan öğrencilere Başarı Belgesi verilecektir.

2-) İkinci Aşama Sınavı sonucunda dereceye giren 24 öğrenciye madalya ve başarı belgesi, madalya alan öğrencilerin öğretmenlerine ise takdir belgesi verilecektir.

3-) İlgili Komite tarafından öngörülen düzeyde başarı gösterdiği belirlenen öğrenciler, 2014 - 2015(her yıl) öğretim yılı yarıyıl tatilinde TÜBİTAK tarafından düzenlenecek Uluslararası Bilim Olimpiyatları Kış Okuluna davet edilecektir.

4-) Madalya alan öğrencilerden Genç Balkan Matematik Olimpiyatı’na katılmak için yaşı uygun olanlar, 2015(ya da her yıl) ilkbaharında yapılacak olan Genç Balkan Matematik Olimpiyatı Takım Seçme Sınavı’na çağrılacaklardır.(Genç Balkan Matematik Olimpiyatı’na katılacak öğrencilerin, Olimpiyat sınavının yapılacağı gün 15,5 yaşını aşmamış olmaları gerekmektedir.)

Kaynak=tubitak.gov.trBize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın.