Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk PDF İndir (Mustafa Kemal Atatürk)

Kendinize ait paylaşılmasını istediğiniz pdf, slaytlar, ders notları, kitaplar, romanlar, şiirler, programlar vb. öğrencilere yardımcı olacak ne varsa bizlere iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk

Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk
Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye halkının ulusal demokratik devriminin önderidir. O'nun hayatı, daha 1908 Devrimi öncesinden 1938'de hayala göz yummasına kadar toplumumuzun devrim süreçleriyle iç içedir. Atatürk, çağımızın iki büyük devrim dinamiğinden birini oluşturan Mazlumlar Dünyası'nın başarıya ulaşan ilk devrimine önderlik etmiştir. Bu nedenle, O'nun başında bulunduğu eylem, yalnız ulusal tarihimize damgasını vurmakla kalmamış, insanlık tarihinin yaratılmasına da önemli katkıda bulunmuştur. Kurtuluş Savaşı'mızın ve Cumhuriyet Devrimi'mizin, bir bütün olarak, bütün dünyada Kemalist Devrim diye bilinmesi, başka deyişle O'nun adıyla anılması doğaldır. (Sunuş'tan) # 19. ciltte Büyük Nutuk'u yayımlıyoruz! Türkiye'de ilk kez Atatürk'ün Bütün Eserleri farkıyla, çok özel bir Nutuk yayımlanıyor. # 1927'de yapılan farklı 2 basım, 1934'teki yeni yazı ilk basımıyla karşılaştırıldı. Farklılıklar dipnotlarda belirtildi, diğer Nutuk basımlarında sürüp gelen dizgi, yazım ve okuma hataları giderildi. # Belgelere ilişkin geniş bir arşiv araştırması yapıldı. Diğer kaynaklardaki belge ve metinlerle karşılaştırıldı, farklılıklar belirtildi. # Şimdiye kadar yapılmış en ayrıntılı ve kapsamlı 40 sayfalık dizin hazırlandı. # 1927 ve 1934 basımlarında cilt sonlarında yer alan haritaların özgün basımlarına yer verildi.


İçerik indirme linki telif hakkı nedeniyle kaldırılmıştır. Bundan sonra sitemizde telif hakkı olmayan ücretsiz içerikler yayınlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.


Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk pdf indir, Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk pdf, Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk epub, Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk epu indir, Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk mobil indir, Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk oku, Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk pdf oku, Atatürk'ün Bütün Eserleri - Cilt :19 - Nutuk kitabı oku, pdf indir, pdf kitap indir, pdf kitap, pdf roman,Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın