Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi (Mehmet Kemal Erdoğan) PDF İndir

Kendinize ait paylaşılmasını istediğiniz pdf, slaytlar, ders notları, kitaplar, romanlar, şiirler, programlar vb. öğrencilere yardımcı olacak ne varsa bizlere iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.Diriliş Uç Beyi Ertuğrul GaziDiriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi

Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Bey’in babası Ertuğrul Gazi, uzun bir hayat yaşadı. Os-manlı devletinin kurulmasında onun uzun yaşamının da payı olduğuna inanılır. Kişiliğindeki olgunluk, feraset ve basiretiyle Hristiyan halkın bile haklı teveccühünü kazanmış bir askerdir. 93 sene süren yaşamında adalet ve güzelliklerle dolu bir hayat yaşamıştır. Merhametli, hoş-görülü ve iyiliksever bir Bey olmuş, vefat ettiğinde Hristiyan halk bile onun için gözyaşı dök¬müştür. Altı yüz küsur sürecek bir imparatorluğun temel taşlarını örmüş, hakkında bilineni çok az olan, aslında muhteşem bir insandır. Kısacası: cömert, şefkatli, dirayetli, sebatkâr, fedakâr, adil, merhametli, açık yürekli, samimi, sabırlı ve faziletli biriydi. Güzel ahlak örneğiydi. Vakarlı, ilkeli ve dürüst idare anlayışı, ileri görüşlü ve etkin devlet adamlığına sahipti.

İçerik indirme linki telif hakkı nedeniyle kaldırılmıştır. Bundan sonra sitemizde telif hakkı olmayan ücretsiz içerikler yayınlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi pdf indir
, Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi pdf, Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi epub, Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi epu indir, Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi mobil indir, Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi oku, Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi pdf oku, Diriliş Uç Beyi Ertuğrul Gazi kitabı oku, pdf indir, pdf kitap indir, pdf kitap, pdf roman,Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın