Eğitim için Destek Siteler

Kendinize ait paylaşılmasını istediğiniz pdf, slaytlar, ders notları, kitaplar, romanlar, şiirler, programlar vb. öğrencilere yardımcı olacak ne varsa bizlere iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.
Öğrenciler için bazen kaynak taramak sıkıntı olur. Dersler arasında gidip gelmekten araştırmaya fazla vakit ayıramayız. Gerek sosyal bilgiler olsun gerek türkçe derslerinde olsun bazen yanı başımızda bizlere destek olabilecek bir kadro ararız. Elbetteki kütüphanelerde kitap karıştırmanın tadına doyum olmaz, araştırma ve inelemelerin fıtratında vardır kitaplar. Ama yeri gelir bir kompozisyon ödevinde bir makele ödevinde, deneme ve masal yazma ödevlerinde bir örnek site ararız. İşte tam da bu noktada bizlerin imdadına kompozisyon örnekleri sitesi yetişmekte. Sözgelimi bir makale konusunu yada örnek kompozisyon konusunu yorum olarak yazıyorsunuz ve anında cevap verip o ödevi sizlere sunuyurlar hemde ücretsiz!

Bununla da kalmadı elbetteki geçenlerde sözel kaynak sitesi ararken sosyal bilgiler sitesine denk geldim. Burada da ellerinden geldiğince öğretmen ve öğrenciler için kaynak oluşturmak istemişler. Sosyal bilgiler 5-6-7. sınıf dökümanlarının yanı sıra İnkılap tarihi dersi için sunumlar, testler, yazılı soruları, slaytlar ve ders notları mevcut. Ayrıca öğretmenler için çeşitli pano dökümanlarıi belirli gün ve haftalar ile ilgili örnekler ve bazı örnek raporlar, analizler yer almakta. Tavsiye edilir, www.sosyalciler.net sitesi kısaca tam not aldı bizden.

Elbetteki açıköğretim öğrencilerini de unutmuyoruz. Onlar içinde sınavlara hazırlanabilecekleri kendilerini test edecekleri, deneme sınavları çözebilecekleri bir site öneriyoruz. Bu sitenin adı www.testicoz.net adresi. Adreste 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm derslerin konuları ile ilgili test çözebilirsiniz. Ehliyet sınavı, aöf sınavları ve açık lise soruları da çözebileceğiniz bu sitede haydi durma ve sende ücretsiz test çöz Evet tüm derslerin sınavlarına ve çoktan seçmeli deneme sınavlarına bu güzel siteden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla detaylar sunmak isterdim ama mazur görün bu günlük bu kadar referans eğitim sitesi yeterli gelecektir sizlere. İster kompozisyon örneği arayın, ister sosyal bilgilerin derin okyanusuna dalın, isterseniz de ücretsiz test çözün. Hepsi birbirinden kaliteli güzel siteler. Başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere herkese başarılar dilerim.Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın