Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık (Robert Jütte) PDF İndir

Kendinize ait paylaşılmasını istediğiniz pdf, slaytlar, ders notları, kitaplar, romanlar, şiirler, programlar vb. öğrencilere yardımcı olacak ne varsa bizlere iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık

Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık

Bu kitap, erken modern dönem boyunca yoksulluğun ve sosyal çarpıklığın veya başka bir deyişle kilisenin öğretilerine uymayan bir hayat yolunu seçmek durumunda kalanların öyküsünü sunmaya çalışıyor. Robert Jütte, yoksulların kendi dünyalarını nasıl şekillendirdiklerini ele alıyor ve nihai meyveleri XIX. yüzyılda ortaya çıkan sistemli sosyal yardım programlarının gelişmini inceliyor. Bireysel reformcuların ıslah edici rolleri hakkındaki geçmiş dönemlerinde görülen geleneksel vurgunun tersine, Profesör Jütte'nin araştırması, diğer pek çok çalışmadan farklı olarak yoksullara ve içinde yaşadıkları sosyal, komünal ilişkiler ağının karmaşıklığına çok daha yakından bakmaktadır. Yalnızca yoksulluk yardımı alarak geçinenlerin değil, mahrumiyet çekmesine rağmen bir şekilde hayatta kalmanın yolunu bulmuş olan çok daha geniş kitlelerin hayatlarını ve bu kişilerin belirli toplumlar içinde hayatta kalmak için hangi yollara başvurduklarını mercek altına almaktadır. Yoksulların burada anlatılan yaşamlarının üzerinden iki yüzyıldan uzun bir süre geçmiş olmasına karşın, konu önemini halen korumaktadır. Geçmişte yoksulların yaşamlarına damga vuran değişiklikler ile modern Avrupalıların davranış ve eylemleri arasında bir ilişki kurulabilir; zira Avrupa'nın refah devletlerinin temelleri onların tecrübeleri üzerine inşa edilmiştir. Robert Jütte (1954,) Stuttgart Üniversitesi'nde Tarih Profesörü ve Robert Bosch Vakfı'nın Tıp Tarihi Enstitüsü'nde yönetici olarak çalışmaktadır. Genellikle Almanya ve Avrupa'nın kentsel, kültürel, tıp ve toplumsal tarihi hakkında çalışan Jütte'nin erken modern dönem boyunca Almanya'daki suçlular dünyası ve yoksulluk yardımı üzerine iki kitabı daha yayımlanmıştır.


İçerik indirme linki telif hakkı nedeniyle kaldırılmıştır. Bundan sonra sitemizde telif hakkı olmayan ücretsiz içerikler yayınlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık pdf indir, Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık pdf, Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık epub, Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık epu indir, Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık mobil indir, Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık oku, Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık pdf oku, Erken Modern Avrupa'da Yoksulluk ve Sapkınlık kitabı oku, pdf indir, pdf kitap indir, pdf kitap, pdf roman,Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın