Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde (Feynman) PDF İndir

Kendinize ait paylaşılmasını istediğiniz pdf, slaytlar, ders notları, kitaplar, romanlar, şiirler, programlar vb. öğrencilere yardımcı olacak ne varsa bizlere iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde

Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde

Bu üç cilt Feynman'ın 1961-64 yılları arasında, California Teknoloji Enstitüsünde (Caltech), bütün birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin aldıkları fizik derslerinin tarihsel bir kaydıdır. İkinci cildin dersleri elektrik ve manyetizmanın fiziğinin eksiksiz bir şekilde işlenmesine ayrılmıştır. İlk olarak öğrencilere Franklin'in el yordamı keşiflerinden başlayıp, Maxwell'in büyük birleştirmesinden geçip, malzemenin özelliklerine dair Lorentz elektron kuramına ve elektromanyetik öz enerjinin çözülememiş ikilemlerine kadar eksiksiz bir şekilde aktarmak hedeflenmiştir. İkinci olarak da, vektör analizinin ana hatlarını sunarak öğrencilerin alan kuramlarının matematiğine sağlam bir giriş yapması amaçlanmıştır. Matematiksel yöntemlerin genel yararlılığını vurgulamak için, bazen fiziğin başka kısımlarından ilgili bölümler incelenmiştir.

İçerik indirme linki telif hakkı nedeniyle kaldırılmıştır. Bundan sonra sitemizde telif hakkı olmayan ücretsiz içerikler yayınlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde pdf indir
, Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde pdf, Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde epub, Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde epu indir, Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde mobil indir, Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde oku, Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde pdf oku, Feynman Fizik Dersleri 2 - Elektromanyetizma ve Madde kitabı oku, pdf indir, pdf kitap indir, pdf kitap, pdf roman,Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın