Neden Arapça Öğrenmemiz Gerekiyor?

Kendinize ait paylaşılmasını istediğiniz pdf, slaytlar, ders notları, kitaplar, romanlar, şiirler, programlar vb. öğrencilere yardımcı olacak ne varsa bizlere iletişim sayfasından gönderebilirsiniz.Neden Arapça Öğrenmemiz Gerekiyor?

Artık Arapça dili sadece İslam dininde değil ülkemizin Ortadoğu’daki özelliği hem de ticari ve kültürel tüm koşulları konusunda da birinci dereceden önem teşkil ediyor. Coğrafi koşullar nedeni ile yer alan tüm Arap ülkeleriyle ticari hacmimiz bir taraftan genişlemeye devam ediyorken, ülkemizi ziyaret eden Arap turistleri ile birlikte tüm sektörlerin Arapça dili ihtiyacı yüksek hale gelmektedir. Petrol üretimi ve petrokimya makineleri nedeni ile dünyanın ilgisi birçok Arap ülkesinin ekonomileri üstünde yer almaktadır. Türkçe’nin yaklaşık olarak yüzde kırkını Arapça cümleler oluşturur. Bu nedenle Arapça Türkler için önemli bir dil olarak yer almaktadır.


Dünyada Arapça Konuşan Ülkeler

Arapça, alt tarafta yer alan ülkelerde tek resmi dil olarak ya da resmi diller arasındadır.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Bahreyn, Somali, Çad, Cibuti, Etiyopya, Sudan ve Yemen gibi pek çok ülke Arapça dillerini kullanmaya devam ediyor.

Özel Amaçlı Verilen Arapça Kursları

YDS, Arapça sınavlarında yer aldığı gibi bazı resmî ve özel kurumlar içinde Hazırlık Kursları ile Çeviri Kurslarında talebe bağlı şekilde değişim göstermektedir. Bu kurslar içerisinde dilbilgisi ile beraber soru ve test teknikleri üzerinde çalışma yapılabiliyor.

Arapça Konuşma Sınıfları

Dil merkezi içerisinde Arapça kurslarına devam eden pek çok kişi değişik zaman aralıklarında konuşma sınıfları açılmaktadır. Bu kurs içerisinde deneyimli olarak yer alan Türk ve Anadili Arapça olan öğretmenlere eşliğinde, kursiyerlerin ilgisini tam anlamı ile çekmiş olan değişik konularda konuşma kursları yapılıyor.

Talep durumlarına göre Arapça konuşma becerilerini tam anlamı ile geliştirmek isteyen insanlar için konuşma kursları da açılıyor.


Kurs Sonu Değerlendirme

Sınavlı Kurların ve Sertifika düzeyleri boyunca denk düşen kurların son zamanlarına doğru hedeflere ulaşma düzeyinin ölçülmesi sebebi ile dört temel dil becerilerine yönelik yapılacak kur atlama sınavları gerçekleştirilmekledir. Bir beceriden başarısız şekilde bulunan kursiyer bütünleme sınavına giriş yapılıyorken, birden fazla beceriden başarısız şekilde bulunan kursiyer kur tekrarı yapılıyor.

Sınav yapılmayan kurs dersleri içerisinde öğrenciler bir üst kura okutmanın kur zamanı boyunca oluşturacağı performans değerlendirme durumlarına göre yapılıyor. Okutman, bu değerlendirmeyi pek çok öğrenin derse katılım işlerine verilen ödevleri gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğine, yapılan küçük sınavlardaki başarı durumlarına, öğrencilerin öğrenme arzularına ve öğrenme türlerine göre yapılıyor. Günümüzde Arapça kurs fiyatları konusunda en uygun fiyat aralıklarından yararlanmak için kurs merkezlerini hemen arayabilirsiniz.Bize en büyük desteği yorum yaparak sağlayabilirsiniz.
Ayrıca paylaş butonlarını kullanmayı ve kırık linkleri bize bildirmeyi unutmayın.